12 september 2026
Steeds meer starters hebben een aanvullende starterslening nodig om hun eerste woning te kunnen kopen. In de eerste helft van 2026 maakte 8,3% van de starters met een hypotheek gebruik van deze regeling, tegen 6,4% een jaar eerder.
Dat blijkt uit cijfers van het Kadaster. In totaal werden in de eerste zes maanden van 2026 bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 5% meer dan een jaar eerder. De totale hypotheeksom steeg met 8% naar 84,8 miljard euro.
Starters met een starterslening lenen gemiddeld een groter deel van de woningwaarde. Hun loan-to-value (LTV) lag op ongeveer 94%, terwijl dat voor alle starters 91,5% bedroeg.
Ook de hypotheeklasten lopen verder op. Door de gestegen huizenprijzen kost een gemiddelde woning inmiddels €487.383. De gemiddelde maandlast voor een hypotheek komt daardoor uit op €1.984, zo'n €84 meer dan een jaar geleden.
Artikel aangeboden door: www.vendomemakelaardij.nl
Parafrase van bron: Vastgoed Actueel
